Země za duhou

Energie a působení barev

Jistě jste již, vědomě či nevědomě, s barvami pracovali. Pracovat s barvami je výraz, který nemám příliš rád, protože zní skutečně příliš jako „práce“. Barvy člověk může prostě nechat ve všedním životě plynout s sebou, aniž by to muselo mít cokoli společného s prací. Představte si, že je zima a venku velmi chladno. Chcete se brzy ráno obléknout, stojíte před šatníkem a vidíte před sebou pět nádherných, teplých svetrů. Tyto pulovry mají stejný střih, jsou ze stejného materiálu, pouze mají různé barvy. Jeden je červený, jeden zelený, jeden hnědý, jeden bílý a jeden fialový. K neutrální barvě kalhot, které máte právě na sobě, se všechny svetry hodí stejně. Něco ve vás se ovšem rozhodne pro jeden z těchto měkoučkých teplých zázraků. Snad ten červený, protože dnes potřebujete hodně síly, snad bílý, protože vás dnes čeká důležité rozhodování. Vaše podvědomí ví přesně, která barva je ta správná, kterou z těchto barev nyní potřebujete. Všichni víme, že neexistují náhody, a proto si zvolíte přesně ten správný svetr. Vidíte, i to je „práce“ s barvami. Takové věci se dějí denně a zpravidla probíhají zcela nevědomě. A přece, pokud si člověk začne něco s množstvím a působením barev v našem životě, má skvělý prostředek, s jehož pomocí na sobě může pracovat – zcela mimochodem a přece působivě účinně. Barvy totiž mají jemné účinky nejen na naše hrubohmotné tělo, nýbrž i na našeho ducha a duši. A přesně tady začíná přitažlivost barev pro zvládání problémů, překážek, bolesti a další zajímavosti. Není ani žádnou náhodou to, jak jste dnes oblečeni, jaké barvy máte dnes na sobě. Mají své účinky na vaše bytí. Podívejte se v této chvíli, jaké barvy vás obklopují. To všechno má nějaký význam a velký vliv na vás. (z knihy Techniky léčení barvami Jiirgen Pfaff)

Harmonizační či energetické obrazy působí na člověka na emociální, duševní i fyzické úrovni.  Tyto obrázky si vybíráme intuitivně. Intuice nás vždy zavede právě k tomu obrazu, který je pro nás nejvhodnější a uzdravující po všech stránkách. Kresba také napomáhá najít cestu k osvobození se od dávných negativních zážitků a emocí. Je to také forma meditace a relaxace. Každý si v obraze najde to své a energetická vibrace barev pak působí na jemnohmotné úrovni a pomáhá léčit.
Často se stává, že napojením se na jemnohmotný svět, pomocí automatické kresby, ztvárňujeme anděly, elfy, víly, bytosti světla. Tyto bytosti se mohou stát strážci a ochraňovateli majitele obrázku.
Význam jednotlivých barev najdete v rubrice Energie a působení barev

 

Mandalka z okvětních lístků

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *